Nasze Miody

Miód mniszkowy

Miód mniszkowy, miód majowy! Dlaczego? Bo mniszek najintensywniej kwitnie w maju – i w tymokresie warto zadbać o to, aby wyposażyć swoją spiżarkę w słoiczek tego cuda!

Jak wiesz, mniszek lekarski (pospolity) to po prostu mlecz – i w cieplejszych miesiącach w roku można zauważyć go wszędzie. A jednak nie tak prosto o miód mniszkowy. Dlaczego? Akurat tym pyłkiem pszczoły dzielą się niechętnie – zużywają go na własne potrzeby, inne niż produkcja miodu. Dlatego też miód mniszkowy jest prawdziwym rarytasem i nieczęsto jest dostępny!

Miód z mniszka lekarskiego ma wiele drogocennych właściwości! Możemy na niego liczyć gdy borykamy się z kłopotami związanymi z układem trawiennym, wspiera wątrobę oraz żołądek. Dobrze sprawdza się jako pomoc przy chorobach serca, nerek i pęcherza, a także woreczka żółciowego. wspomaga układ trawienny, działa pozytywnie na wątrobę oraz żołądek. Łagodzi dolegliwości reumatyczne. A to jeszcze nie koniec!

Świetnie się jako pomoc przy zmęczeniu – pomoże organizmowi się zregenerować, poprawi nastrój i wzmocni odporność. Jak widzisz – jego prozdrowotne właściwości zdają się nie mieć końca! Warto więc zaopatrzyć się w słoiczek, gdy jest ku temu okazja i wzbogacać nim posiłki. Dodaj trochę miodu do śniadania czy przekąski. Koniecznie też zastąp biały cukier, którym słodzisz kawę czy herbatę. Miód sprawi, że będą smakować jeszcze lepiej!

Zachęcamy Cię do spróbowania miodu mniszkowego z naszej pasieki. Spiesz się, ponieważ za moment może nie być dostępny!