Nasze Miody

Miód lipowy

Miód lipowy ma charakterystyczny, piekący smak, bursztynowy kolor i zajmuje pierwsze miejsce w kilku kategoriach. Kategoria pierwsza to walka z przeziębieniem i grypą. Ten rodzaj miodu jest zdecydowanie najlepszy – może być stosowany jako doraźny środek, naturalny antybiotyk, ale zachęcamy również do włączenia go do swojego jadłospisu, aby wzmocnić odporność.

Druga kategoria to łagodzenie stresu, a co za tym idzie, bezsenności. Miód lipowy poprawi nastrój, pomoże Ci się rozluźnić i uspokoić (obniża ciśnienie krwi). Co więcej, pomoże organizmowi zregenerować po gwałtownym wysiłku psychicznym.

Trzecia kategoria to leczenie stanów zapalnych. Miód lipowy nie ma sobie równych! Jeśli zadbasz o to, aby regularnie go spożywać, niestraszna będzie Ci angina, zapalenie oskrzeli czy nawet zapalenie płuc! Oczywiście – prócz miodu warto zadbać o inne aspekty, ponieważ sam takiej odpowiedzialności nie jest w stanie udźwignąć, jednak zrobi, co w swojej mocy. A może naprawdę wiele!

Miód lipowy działa przeciwgorączkowo, pomoże też przy infekcjach układu moczowego. Świetnie smakuje, pięknie pachnie – uważamy, że powinien znaleźć się w każdej spiżarce! Wolno się krystalizuje – a gdy to zrobi, kryształ jest średniej grubości. Dlatego też świetnie nada się do pieczywa!

 

Już dziś włącz miód lipowy do swojej codziennej diety i ciesz się zdrowiem! Zachęcamy Cię do spróbowania miodów z naszej pasieki – w ich produkcję wkładamy mnóstwo serca, a o pszczoły dbamy najlepiej, jak potrafimy!