Nasze Miody

Miód nawłociowy

Miód nawłociowy wykazuje właściwości antyseptyczne, żółciopędne, moczopędne, napotne. Wzmacnia organizm, jest świetnym pomocnikiem w walce z różnego rodzaju schorzeniami. Działa bakteriobójczo. Chętnie używany do leczenia chorób nerek, prostaty, stawów. Sprzymierzeniec w walce z zapaleniem pęcherza. Dobrze sprawdza się przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Na właściwościach miodu nawłociowego korzysta również mięsień sercowy – poprawia też krążenie i obniża ciśnienie krwi. To jeszcze nie koniec!

Miód nawłociowy wpływa na skórę – oczyszcza, poprawia jej kondycję, łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Przeciwdziała również zmarszczkom! Miód oprócz szeregu właściwości ma też wspaniały smak, który wzbogaci Twoją dietę. Dodaj go do owsianki, jogurtu naturalnego lub po prostu posmaruj nim kanapkę. Zapewnij sobie zdrowe, odżywcze śniadanie z miodem nawłociowym. Nie zapominaj, że doskonale sprawdzi się też jako słodzidło do kawy czy herbaty – pamiętaj, tylko żeby odczekać, aż napój nie będzie bardzo gorący! Miód traci swoje właściwości w temperaturze powyżej 40 stopni.

Pamiętaj – aby korzystać z jego wspaniałych właściwości musisz zadbać o konsekwencję, co oznacza regularne spożywanie. Dodawaj go więc do tego, co jesz na co dzień lub pij roztwór miodu w wodzie. Zdradzimy Ci w sekrecie, że w ten sposób zapewnisz organizmowi maksimum składników odżywczych pochodzących z miodu – składniki organiczne mogą się lepiej przyswoić!

Kwiaty nawłoci często traktowane są jako chwasty – to bardzo źle! Ich żółta barwa zdobi łąki i pola, a pszczoły mogą z nich korzystać. Spróbuj naszego miodu nawłociowego – na pewno miło Cię zaskoczy!