O nas

Pasieka wędrowna “Usza”
– poznaj naszą historię

Nasza pasieka powstała z zamiłowania do przyrody i niesamowitej chęci obcowania z nią na co dzień.

Praca z pszczołami nie należy do łatwych, uczy cierpliwości, pokory i samodyscypliny. Początki naszej pracy ale i przygody z pszczołami nie były łatwe. Były sukcesy ale i porażki. Po 10 latach pracy, po wielu doświadczeniach, możemy powiedzieć, że troszkę wiemy o życiu pszczół. Od naszych pszczółek nauczyliśmy się ciężkiej pracy, pokory i tego, że nie można niczego robić na skróty. Wiemy, że rzetelność i solidność się opłaca. Pracując z pszczołami nie można niczego odłożyć na później.

Pierwsze co musisz zrobić aby odnieść sukces w pracy z pszczołami- zakochać się w ciężkiej pracy.

W naszej pasiece wędrownej nie standaryzujemy miodu. Co to znaczy? Nie mieszamy całego miodu ze sobą – stąd też różnice w smaku. Każdy słoiczek jest inny, wyjątkowy! 
Naszym pszczołom staramy się zapewnić najlepszą bazę pożytkową, jednak nie mamy wpływu na to, jaki nektar pszczoły przyniosą do ula. To one same decydują, jaki pyłek najbardziej im smakuje. Zasięg lotu pszczół sięga nawet do 2 km!
Nasze miody naturalne sprzedajemy bezpośrednio w pasiece ale i też współpracujemy ze sklepami.

Naszym przesłaniem jest szerzenie wiedzy o miodach ale przede wszystkim o pszczołach oraz innych zapylaczach.
Naszym mottem, jak i wielu innych pszczelarzy, są wielkie słowa „Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka…”

Nasza ekologiczna pasieka jest pod stałym nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii.

W naszej ofercie posiadamy miód pszczeli, pyłek, pierzgę, propolis, odkłady pszczele. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą – możesz więc nabyć u nas również pakiet szkoleniowy!

Zapraszamy
Magdalena i Piotr Szymkowicz

Galeria

Nasza Pasieka Zimą